Lody Vanillowe


Mapa Mapa lodostrad Statystyki FAQ Zasady Gracze Historia Lody na YouTube
Subserwery: Lody Bedrockowe Lody Kreatywne Lody X

FAQ

Q: Czy mogę się dostać na ten serwer?

TL;DR: Niestety, nie.

A: Lody są dość "elitarnym" serwerem z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest utrzymanie wysokiego poziomu rozgrywki. Kiedyś byliśmy otwarci na nowych graczy, ale nie wyszło z tego nic dobrego. Obecnie jesteśmy dość zamkniętą społecznością.

Obecnie nowi mogą dołączyć poprzez zaproszenie obecnych graczy Lodów. Takie zaproszenia są później wspólnie rozpatrywane. Największą szansę na dołączenie masz będąc bezpośrednim znajomym któregoś z graczy.

Q: Czy jesteście 100% Vanilla?

TL;DR: Może nie 100%, ale nazwałbym to 99%.

A: Używamy server.jar bezpośrednio od Mojangu, ale modowanie od strony klienta jest pozostawione graczom, o ile użyte mody nie są cheatami. Ponadto mamy obecnie jednego datapacka, który śledzi postępy w zdobywaniu przedmiotów, ale nie wpływa w żaden sposób na rozgrywkę. Trwają prace nad zastąpieniem go za pomocą skryptu czytającego bezpośrednio pliki świata.

Q: Co jest uznawane za cheaty?

TL;DR: Rzeczy dające wyraźną przewagę nad graczami z klientem Vanilla.

A: Czasami ciężko to stwierdzić, często dyskutujemy nad różnymi modami - jakie elementy mogą zostać uznane za cheaty, jakie za poprawki jakości życia. Rzeczy nie wymagające dyskusji to mody takie jak X-Ray, Baritone czy Killaura.

Q: Jaki jest seed (ziarno) świata?

A: Seed to 1277870415572482400, generator domyślny. Pierwsza wersja na której został wygenerowany świat to 1.14, od tamtej pory generator mógł się trochę zmienić.

Q: Na jakiej wersji/edycji działa serwer?

TL;DR: Obecnie jest to Java Edition 1.16.

A: Nasz serwer używa orginalnej edycji Minecrafta (Java Edition). Staramy się aktualizować do każdej nowej wersji w ciągu dwóch tygodni, chyba że jest ona tylko poprawką nieistotnego błędu lub powoduje krytyczne problemy. Nigdy nie gramy na snapshotach - są one zbyt ryzykowne, w kolejnych mogą nastąpić drastyczne zmiany, a aktualizacja za każdym kolejnym jest uciążliwa.

Q: Gdzie hostowany jest serwer?

A: Grzesiek11: Na starympc, czyli moim dodatkowym pececie, który służy za serwer. Jeśli więc chciałeś rekomendacji, to niestety nie mogę niczego polecić z doświadczenia - ale prawdopodobnie najlepszy będzie tani VPS, bo dzięki temu rozwiązaniu masz kontrolę nad działaniem swojego serwera.

A: Zostało ono stworzone przez siostrę Grześka11, Emkę, specjalnie do tego celu.


Strona tworzona przez Grześka11 i TadeLna, 2020
Kod jest dostępny na licencji ISC
Zawartość jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0
Wszystko znajdziesz na naszym repozytorium Git